Již tento týden proběhne na záběhlickém Hamru kvalifikace na MS U19

Od úterka budou beachvolejbalové kurty na Hamru v Záběhlicích hostit kvalifikaci na MS U19 mužů a žen, které je naplánováno na 10. – 15. 11. 2020 v Thajsku.

Kvalifikace je pro čtyři dvojice v kategorii žen a stejně tak, pro čtyři dvojice kategorie mužů. Právo startu mají nejlepší dvě dvojice v žebříčku ABV dospělých, vítěz UNIQA MČR U18 a jeden tým dle výběru manažera reprezentace mládeže. Tato dvojice může být složena z hráčů, kteří spolu dlouhodobě nehrají.

„Letos je startovní pole velmi vyrovnané. Je to dáno jednak velmi silnou kategorií z loňských U18, mezi největší favority patří zřejmě dvojice Svozilová / Tezzele, která byla loni třetí na ME U18 v rakouském Badenu a nově složená dvojice Semerád / Šépka, která se výrazně prosazuje i v kategorii dospělých. Dalším faktorem je velmi silná konkurence v letošní kategorii U18, kde máme oproti minulým letům velmi vyrovnané týmy, které budou jistě chtít potrápit favority tohoto turnaje. Týmy budou muset v třídenním klání prokázat nejen svoje umění na kurtu, ale především přípravu na soupeře, se kterým se během turnaje minimálně jednou potkají. Porazit jednoho soupeře 2 x na jednom turnaji není vůbec jednoduché a zřejmě tím předejdeme náhodnému výsledku,“ říká manažer reprezentace mládeže Přemek Kubala.

Systém kvalifikace je jednoduchý. Ve čtyřčlenné skupině první den semifinále a finále, druhý den znovu (jen jiné pořadí zápasů 1-4, 2-3 vs 1-3, 2-4). Je potřeba tento miniturnaj vyhrát 2x. V případě dvou různých vítězů se hraje třetí den rozhodující „zlatý zápas". Vítěz postupuje na MS U19 v Thajsku a zároveň získává spot na ME U20, které letos hostí Brno.

 

Autor: Jiří Carba