V Opavě začaly svoji národní Tour také beachvolejbalové juniorky

V sobotu 30. května 2020 se v Beachcentru Kolofík rozjela Česká národní tour v beachvolejbale turnajem juniorek. Pořadatelem byl tradičně domácí tým Happy Sport Opava, který do turnaje poslal šest dvojic a nakonec turnaj (v těžké konkurenci týmů z Olomouce, Brna, Ostravy, Znojma, Šternberka, Krnova či Prostějova) výsledkově zcela ovládl.

Turnaje se zúčastnilo celkem 28 týmů, z nichž 12 skončilo už v páteční kvalifikaci. Z  nejlepší šestnáctky pak sobotními skupinami a následnou vyřazovací částí do malého finále o 3. místo postoupily ostravské hráčky Klára Žarnovická s Anežkou Faltínovou a brněnské volejbalistky Karolína Koláčková s Valerií Dvorníkovou. Po průtrži mračen, která tyto hráčky potkala v jejich neúspěšných semifinálových bojích, byl souboj o bronz zápasem o to, kdo sebere více fyzických i psychických sil a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Nakonec musel rozhodnout až třetí set, ve kterém více odvahy prokázaly ostravské hráčky Žarnovická s Faltínovou a zvítězily tak 2:1 na sety.
 
Velké finále pak bylo zcela v opavské režii, když se do něj probojovaly nasazené jedničky Ema Šťastná s Veronikou Horáčkovou a soupeřkami jim byly jejich tréninkové parťačky Nela Tobiášová s Terezou Žídkovou. První set skončil kontrolovaným vítězstvím favoritek, ale v druhém setu se Tobiášová se Žídkovou vzedmuly k úžasnému výkonu a dostaly se i k několika setbolům. Šťastná s Horáčkovou však nedopřály natěšeným divákům drama třetího setu a po vypjaté koncovce nakonec zvítězily výsledkem 2:0 na sety, a staly se tak vítězkami celého turnaje.
 
Z výsledků dalších domácích dvojic: Lucie Schusterová s Vendulou Zajícovou skončily na 5. místě; Aneta Melecká s Gabrielou Horáčkovou a Nela Sudová s Kristýnou Müllerovou na děleném 9. místě a jediným opavským týmem, který neprošel kvalifikací byly teprve mladší žačky Lucie Glombová s Nikol Schröterovou, pro které to byl vůbec první beachvolejbalový turnaj.
Další víkend náš areál čeká velký (v minulých letech i mezinárodní) turnaj veteránů a za 14 dní další ze série České národní tour, tentokráte Český pohár mužů s účastní kompletní české špičky.
 
 
Autor: Jan Zajíc