Trousil s Vodičkou a Honzovičová se Šulcovou jsou mistři a mistryně České republiky do 18 let!

O víkendu 7. a 8. července 2018 se v areálu BVC Chodov uskutečnilo Mistrovství České republiky v beachvolejbale v kategorii do 18 let. Turnaj byl zároveň nominačním pro srpnové Mistrovství Evropy ve stejné kategorii v Brně, kam postupovali finalisté obou kategorií. Oba finálové souboje byly odvetami za zlaté souboje MEVZy z minulého týdne.

 

Jak už bylo řečeno, do finále se v obou kategoriích dostaly páry, které mezi sebou o zlato bojovaly i minulý týden na pražské MEVZe. V dívčí kategorii se díky tomu na ME do 18 let konaném v srpnu v Brně kvalifikovaly Julie Honzovičová s Lucií Šulcovou a Eliška Tezzele s Markétou Svozilovou. V Chodově, stejně jako v Praze, byly na hřišti lepšími Julča s Luckou, své soupeřky porazily 21:11 a 21:10. Souboj o bronz svedly stříbrné z Mistrovství České republiky do 17 let Adéla Jílková se Žanetou Holečkovou proti Kylii Neuschaeferové s Michaelou Břínkovou. Druhé jmenované se nakonec radovaly z medaile po vítězství 2:0 (19; 16).

Zatímco dívčí finále bylo výsledkově velice jednoznačné, Tadeáš Trousil s Janem Vodičkou a Jakub Šépka s Jindrou Zavadilem nabídli více dramatický duel. Odveta za MEVZu se povedla lépe Tadeášovy s Honzou, své soky přehráli 23:25, 21:14 a 15:13. V souboji o bronz byl také k vidění tie-break, po setech 15:21, 21:14 a 15:13 skončili třetí Jiří Mikulenka s Matoušem Drahoňovským, čtvrtí Adam Štoček s Ondřejem Heřmanem.

 

Autor: Petr Sixta, foto: BVC Chodov