Super Cup v Uherském Hradišti vyhráli Weiss s Tichým a Valková s Jakubšovou

Druhý letošní Super Cup, tedy nejvyšší turnaj národní tour, probíhal od 6. do 8. července 2018 v Uherském Hradišti jako součást Slováckého léta. Ceny a body za vítězství si z Masarykova náměstí odnášely favorizované jedničky mužské části turnaje Jindřich Weiss s Martinem Tichým, mezi ženami naopak zvítězily páté nasazené Martina Jakubšová s Kateřinou Valkovou.

 

V kategorii žen se očekávalo turnajové vítězství od účastnic několika turnajů Světové série v tomto roce Martiny Bonnerové se Šárkou Nakládalovou, které také turnajem procházely bez většího ohrožení ze stran soupeřek. Ve třetím kole poslali do oprav i Martinu Jakubšovou s Kateřinou Valkovou po setech 21:14 a 21:15, v semifinálovém souboji jasně přehrály Hanu Skalníkovou s Ivou Hauptovou 2:0 (14; 8). Naopak Kateřina s Martinou musely hned dvakrát vybojovat tie-breaky, v semifinále se pak utkaly s bývalou parťačkou Jakubšové, s Dianou Žolnerčíkovou, která letos hraje s Evou Klimešovou. Diana s Evou, které ještě ve čtvtek hrály v chorvatské Poreči kvalifikaci na 1*hvězdičkovém turnaji, v semifinále prohrály 24:26 a 17:21, v utkání o bronz už ale porazily Skalníkovou s Hauptovou, malé finále skončilo 2:0 (15; 21) pro Žolnerčíkovou s Klimešovou. Velké finále bylo odvetou za třetí turnajové kolo mezi Martinou se Šárkou a Kateřinou s Martinou. Po dvou shodných setech 21:18 slavily premiérové vítězství na Super Cupu Kateřina Valková s Martinou Jakubšovou.

Do finále mužské části prošli s nadsázkou bez povšimnutí i oba favoriti mužského pohlaví, bez ztráty setu se na vrcholu střetli Jindřich Weiss s Martinem Tichým a Dominik Samec s Leem Williamsem. Druhé jmenované dvojici nejvíce "pohrozili" Ondřej Rédl s Martinem Bártou ve druhém kole, Leo s Dominikem ale stejně vyhráli po setech 23:21 a 21:18. Tyto dvě dvojice se střetly i v semifinále, tentokrát byla převaha na straně druhé nasazené dvojice turnaje výraznější, Ondra s Martinem prohráli 16:21 a 14:21. Závěr turnaje byl jistě nepříjemný pro bratry Roberta a Davida Kufovi. Nejprve ve třetím kole podlehli Samcovi s Williamsem, pak sice v opravách porazili po třech setech Slováky Námešanského s Hovorkou, následně však byli v semifinále krátcí na Jindru s Martinem, kterým podlehli 18:21 a jasně 8:21 a chuť si nespravili ani v utkání o bronz. Ondřej Rédl s Martinem Bártou brali bronz po skvělém obratu, první set sice prohráli 16:21, pak však vybojovali druhé dva v prodloužených koncovkách 23:21 a 16:14 a mohli slavit zisk medaile. Finálový souboj také nabídl tři sety a skvělou podívanou. Jindra s Martinem vyhráli první set 21:14, druhý se ale ve stejném poměru povedlo získat Leovi s Dominikem. Rozuzlení tak přinesl až tie-break, který byl v jasné režii Tichého s Weissem, kteří vyhráli 15:5.

 

Autor: Petr Sixta, foto: Kateřina Nosková