Startuje World Tour 1* v Lublani, pokračují Letní poháry žen

Tento víkend si český beach dává trochu volna. Na programu tuzemských turnajů jsou pouze dva Letní poháry žen, jeden ve Šlapanicích a druhý na pražském Strahově. Naopak se pomalu rozjíždí World Tour 1* v Lublani. České barvy budou vidět i na Slovensku.

První mezinárodní akce FIVB pořádaná na evropském kontinentu se odehraje i s českou účastí v Lublani od 30. července do 2. srpna. V kategorii žen to bude pouze jedna dvojice, naopak v kategorii mužů máme trojnásobné zastoupení. Ženská dvojice Martina Williams / Sára Olivová i dva mužské páry - Martin Pihera / Ondřej Šotola a Jiří Sedlák / Patrik Maňas jsou nasazeni přímo do hlavní soutěže. Poslední naše dvojice, ve které se snoubí mládí Matyáše Džavoronoka a zkušenost Jindřicha Weisse nastoupila do kvalifikace už dnes, kde bohužel podlehla ve vyrovnaném zápase německému páru Pfretzschner / Schneider 1:2 a dveře do hlavní části turnaje jí zůstaly zavřené.

Na svůj týden starý „slovenský“ triumf na turnaji Summer Beach Tour 2020 bude chtít navázat Miroslava Dunárová s Danielou Resovou ve Skalici, kde pořadatelé doufají, že se jim podaří „zprovoznit“ beachvolejbalový areál, jenž nepříjemně zasáhla úterní bouřka, která nejenže zatopila všechny kurty, ale i vyvrátila na ně velký strom.

Domácí mládežnická beachvolejbalová elita sbírá již síly na následující víkend, kdy se v Opavě uskuteční UNIQA MČR U20.

 

Autor: Jiří Carba, foto FIVB