Na brněnském sídlišti Kamechy se konal Letní pohár žen

Víkend 7. - 8. července 2018 se na sídlišti Kamechy nesl ve znamení beach volejbalu, letního poháru žen se zúčastnilo 14 dvojic. To je poměrně slušná účast vzhledem k faktu, že se v tomtéž termínu konal populární Super Cup v Uherském Hradišti. Počasí tentokrát přálo, i když celý víkend foukal poměrně silný vítr. “Já bych to osobně viděl jako výhodu-možnost zahrát si v podmínkách, které často panují na přímořských turnajích,” glosoval Jaroslav Pavlas, který turnaj pořádal.

 

Návštěvníci beachového areálu Kamjinam mohli obdivovat výkony zkušených volejbalistek i těch, které se teprve v seriálech turnajů v kategorii žen rozkoukávají. To byl případ dvou dvojic juniorek Mazáková - Pavelková a Svedková - Nimmerrichterová. Děvčata poprvé zkusila atmosféru a náročnost “dospělého” turnaje; a ostudu si určitě neudělala.

Do semifinále postoupily nejvýše nasazené páry, které tak papírové předpoklady potvrdily. V prvním utkání o postup do bojů o medaile se utkaly Nikola Černá s Janou Mikulajovou a Miroslava Lišková se Zuzanou Markovou. Ve druhém semifinále na sebe narazily Alena a Klára Pecháčkovy a Veronika Hajnová s Veronikou Gistrovou. Malé i velké finále se dočkalo drama až dokonce, kdy oba zápasy rozhodl tie-break. Třetí místo obsadily Lišková s Markovou, které porazily Hajnovou s Gistrovou při skóre 21:15, 17:21 a 15:17. Vítězkami turnaje se staly sestry Pecháčkovy s výsledkem 21:13, 17:21 a 15:12.

Letos se tak diváci v kamešském areálu dočkali dvou špičkových akcí plážového volejbalu. Možná se právě během místních turnajů mnozí přesvědčili o kráse tohoto sportu. Třeba jednou budou díky těmto zážitkům podporovat své děti, které se plážovému volejbalu budou chtít věnovat.

 

Autor: Jaroslav Pavlas, editace: Petr Sixta