Míši Kvapilová s Kubíčkovou se z dvouhvězdy v Qidongu vracejí stříbrné!

První společný úspěch na světové scéně slaví české beachvolejbalové MK duo! Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou získaly na dvouhvězdičkovém turnaji v čínském Qidongu 2019 stříbrné medaile, z World Tour pro obě hráčky premiérové. Z Číny si naopak hořké zkušenosti odváží Václav Berčík s Honzou Dumkem, kteří poznali úděl dvouhvězdičkových turnajů, kde ani třetí místo nemusí stačit k postupu.

logo

Jan Dumek s Václavem Berčíkem odehráli dva duely s tchajwanskými dvojicemi. Zatímco v prvním duelu padli s párem Wang / Hsieh 0:2 (-18; -20), druhou dvojici Hsu / Wu porazili 23:21 a 21:18. Ve skupině tak skončili třetí, což by ve všech ostatních kategoriích turnajů World Tour stačilo k postupu. Na dvouhvězdách ale z šesti skupin postupují týmy z prvních a druhých míst a ty doplní čtyři týmy s nejlepším poměrem bodů ze třetích míst. Mezi ně se ale Váša s Dumim nedostali a smolně tak ze skupiny nepostoupili.

Míša s Míšou tomuto problému předešly - dokázaly totiž v prvním svém skupinovém duelu porazit Slovinky Kotnik a Jancar 21:16 a 21:17 a vybojovaly tak jistotu postupu. Nic na tom nezměnila ani následná prohra 0:2 (-19; -18) s Japonkami Chiyo a Sakaguchi.

I v play-off se střetly s reprezentantkami země vycházejícího slunce a málem to vypadalo na další prohru. Kvapilová s Kubíčkovou se ale z prohry 14:21 v prvním setu dokázaly oklepat a následně zápas otočily 25:23 a 15:12! Čtvrtfinálový souboj byl oproti tomu v jasné režii českých hráček. Proti norskému páru Lunde / Helland-Hansen předvedly dobrý výkon a výsledkem 21:14 a 21:18 prošly do semifinále turnaje.

Pro medaili teď musely Češky vyhrát alespoň jeden zápas, ideální měl být ten první proti Tchajwankám Kou a Liu. Po dvou setech svítilo na tabuli skóre 1:1, tie-break ale vyšel lépe Češkám a s výsledkem 2:1 (16; -16; 10) mohly Míši slavit první společnou medaili ze světovky! Poslední překážkou v turnaji se staly Číňanky Wang a Wen, několikanásobné vítězky menších turnajů World Tour. A v prvním setu Češkám ukázaly, že si jdou pro další, Češky nestíhaly a podlehly 14:21. Do druhé sady se ale Míša s Míšou oklepaly a stejnou krasojízdou 21:14 poslaly zápas do prodloužení. V něm se ale síly opět přelily a po výsledku 7:15 skončily Kubíčková s Kvapilovou v Číně druhé!

Na turnaj do Číny dorazili i David Lenc s Filipem Habrem, do svého kvalifikačního utkání se Švédy Herrmannem a Simonssonem vinou zranění nenastoupili.

Nyní se již zraky obrací do Gstaadu, kde dnes začíná první Major turnaj letošní sezóny!

O výsledcích a nadcházejících zápasech českých párů Vás nejrychleji budeme informovat na Facebooku a Instagramu Českého beachvolejbalu! 

 

Autor: Petr Sixta, foto: FIVB