FIVB 4* Yangzhou, den 2.: Perušič se Schweinerem si zajistili osmifinále prvenstvím ve skupině

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vyhráli na 4*hvězdičkovém turnaji v čínském Yangzhou 2018 oba dva své zápasy ve skupině H a prošli rovnou do TOP 10! Zítra tak budou mít pauzu, do souboje o čtvrtfinále vlétnou až v sobotu brzy ráno českého času. Na turnaji se příliš neohřály Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou, Češky vypadly v kvalifikaci.

Ondra s Davidem nezačali sezónu 2018/2019 nikterak oslnivě, proti dvojici Nolvak / Tiisaar z Estonska měli být jasným favoritem, několikrát v průběhu utkání to byl ale soupeř, který byl lepším na kurtu. První set ještě český pár zvládl 21:16, v tom druhém ale dlouhou dobu dominoval estonský pár a náskok nakonec udržel, Ondra s Davidem byli po výsledku 17:21 odsouzeni k tie-breaku. Ten byl vyrovnanou záležitostí až do konce, který byl šťastnější pro Čechy, třetí set skončil 15:13.

Utkání o skupinové prvenství sehráli čeští reprezentanti s čínskými jedničkami Gao Pengem a Ha Likejiangem. Tentokrát byli Ondra s Davidem jistější a utkání vyhráli 25:23 a 21:19. Na zítřek si tím zařídili volno, svoje utkání o čtvrtfinále soutěže sehrají s některým z týmů na druhém či třetím místě ve skupinách v sobotu brzy ráno českého času. Svým jistým umístěním v TOP 10 drží vysoký standart z minulé sezóny, kdy jen jedenkrát tuto hranici na 4*hvězdičkových turnajích nepřekonali - bylo to na 4*hvězdě v Haagu na prvním turnaji roku 2018, kde skončili "až" sedmnáctí. 

Ve středu vstoupily do svého druhého společného FIVB turnaje Míša Kubíčková s Míšou Kvapilovou, dlouho na něm ale nezůstaly. V kvalifikačním utkání proti Angele a Carol Hortě z Brazílie byly soupeřky silnější a Míša s Míšou tak skončily po setech 18:21 a 11:21 již před branami hlavní soutěže.

 

Autor: Petr Sixta, foto: FIVB